Одним з перших і найбільш очевидних застосувань компенсаторів є їх використання для забезпечення безпеки трубопроводів в об’єктах енергетики. Проте, в останній час різні типи компенсаторів знашли своє застосування в хімічній, фармацевтичній та харчовій галузях промисловості, а також в гірничо-збагачувальній та цементній промисловості.

Тип використовуємих компенсаторів - металічних, тканинних чи гумовокордних – перш за все залежить від тиску та температури.

Наша компанія готова запропонувати клієнтам поставки всіх перелічених типів компенсаторів, що випускаються європейськими лідерами цієї галузі.

Модель (тип)
Номінальний момент
Швидкість без навантаження
Напруга

Металічні компенсатори фірми «BHC Jilove s.r.o.», Чехія.

Деталі

Основні області застосування металічних компенсаторів:

- подача енергоносіїв до горілок (газ, мазут, тверді речовини) в котельнях;

- виключення передачі тремтіння або вібрації від обладнання на труби;

- речовини, для котрих неможливо використовувати інші типи шлангів;

- для подачі гарячої води, пари, олив високої температури;

- для холодильної техніки (хладагенти R, аміак);

- хімічні речовини, які не руйнують матеріал шлангу;

- металургійні підприємства, коксові заводи, газові заводи, цементні заводи;

- атомні та класичні вугільні електростанції;

- виробництво скла, моторні блоки;

- автомобільний, авіаційний та залізничний транспорт;

- заповнення газових балонів під тиском;

- вакуумна техніка.

 

Металічні компенсатори сконструйовані так, щоб мати змогу витримувати вібрації, динамічну та статичну нагрузку, високі температури до 600 °C, глибокий вакуум. Але компенсатори не здатні витримувати скручення, для таких цілей необхідно обрати інше конструкційне рішення.

 

Для виробництва металевих компенсаторів використовують 3 основні типи матеріалів, а саме:

Для самого сильфона використовують матеріали по DIN 1.4541; 1.4404 та 1.4571 (AISI 321, 316L та 316Ti).

Матеріал обплітки DIN 1.4301 (AISI 304).

Матеріал AISI 316Ti використовується для спеціальних областей застосування.

 

Металічні компенсатори розміром від Ду 6 до Ду 300 поставляються в 4 основних виконаннях, а саме:

Тип KBN 1стандартні шланги з центральними гофрами та середньою товщиною стінки;

розміри від Ду 6 до Ду 150 постійно є на складі, Ду 200, 250 и 300 — під замовлення.

Тип KBN 2шланги у «важкому» виконанні; головним чином використовуються для високого тиску, з однією або двома обплітками; відсутні на складі; поставляються під замовлення.

Тип KBN 3шланги с вузькими гофрами; використовуються в тих випадках, коли необхідні малі радіуси згибів; відсутні на складі; поставляються під замовлення.

Тип ZW 22шланг з подвійною стінкою; використовується в спеціальних випадках, коли має місце висока динамічна нагрузка, вібрація и т. п.; відсутні на складі; поставляються під замовлення.

Гумовокордні компенсатори фірми «Ditec — Dichtungstechnik GmbH», Німеччина.

Деталі

Гумовокордні компенсатори подовження компенсують вісьові, бокові та кутові подовження внаслідок температурної зміни довжини трубопровода. Вони стримують передачу механічних вібрацій машинами, апаратами чи насосами на під’єднані трубопроводи. Компенсують напруги та неточності монтажу, на сьгоднішній день здатні витримувати тиск до 40 бар в залежності від конкретних застосувань.

Компанія виробляє як індивідуальні, так і серійні вироби з максимальним діаметром до 5 метрів, індивидуальною конструкцією та за розрахунком згідно вимог директив щодо напірного устаткування. Крім того, зараз Ditec — Dichtungstechnik GmbH є єдиним виробником компенсаторів, який виготовляє свої вироби виключно в Німеччині на власному заводі в самому центрі технічного прогресу.

В залежності від компенсації подовження, монтажного положення між ковзаючими та нерухомими опорами трубопроводу, ми поставляємо гумовокордні компенсатори, виготовлені точно по допуску як з вісьовим стяжним стрижнем, так і без нього. 

Он-лайн каталог http://www.ditec-adam.de/katalog_ru/#/28/

Тканинні компенсатори «Kompaflex - D.M.M. potrubn? elementy spol. s r.o.», Словакія

Деталі

Області застосування тканинних компенсаторів

 • в трубопроводних системах при температурах до 1000оС і при тисках до 0,1мПа ( 1бар ізб);
 • При великих вісьових переміщеннях, а також при одночасно діючих зсувних і кутових деформаціях;
 • У порівнянні з металевими чи гумовокордовими, знаходять переважне застосування там, де необхідні великі та складні переміщення на невеликому монтажному просторі.

Такі експлуатаційні умови зустрічаються головним чином:

 • на теплових енергетичних станціях (на вугіллі, газі чи на рідкому паливі) і на атомних електростанціях;
 • на установках з використанням газових турбін;
 • на хімічних заводах;
 • на ДЕНОКС-обладнанні (селективне каталітичне зниження окисів азоту);
 • на сміттєспалювальних заводах и газоочисних спорудах;
 • на нафтопереробних і нафтохімічних заводах;
 • на цементних заводах і на заводах з видобутку та переробці кальцію;
 • в целюлозно-паперовій промисловості;
 • на металургійних заводах і виробництвах з застосуванням індустріальних печей;
 • на установках по кліматизації, пилоуловленню та фільтрації;
 • на лакокрасочних установках і сушильних агрегатах;
 • при будівництві димових, вентиляційних і інших труб і камінів.

Тобто практично всюди, де протікають теплі чи гарячі гази.

 

Критерії для підбора та розрахунків тканинних компенсаторів

Розміри та умови застосування тканинних компенсаторів в різних типах установок і обладнання

цілком індивідуальні, як індивідуальне саме обладнання та побажання замовників. Тому неможливо запропонувати якісь стандартні, "каталожні" компенсатори. Всі компенсатори виробляються згідно з техніченими умовами та побажаннями замовника, буквально зшиті за міркою.

 

Основні критерії, які повинні бути враховані при проектуванні компенсаторів.

Вони допоможуть швидкому та оптимально конструктивному рішенню проекта:

Місце установки: в приміщенні, на вулиці, наскільки доступне місце установки, а також місце наступного експлуатаційного обслуговування та контролю за станом компенсатора.

Робоча (транспортуєма) середа: це вирішальний параметр при виборі складу материалів. Значно полегшує пошук конструктивного рішення також наявність даних про точку роси (виникнення конденсата), вплив хімічних речовин. Оптимально було б вказати хімічний состав рабочого середовища.

Вміст твердых частинок у складі середовища: значним чином впливає як на склад матеріалів компенсатора (вид покриття, його товщина), так и на його конструкцію, наприклад в частині відповідних сталевих деталей, дефлекторів. При цьому якнайважливішими є показники вмісту твердих частинок в рабочому середовищу: їх кількість (мг/м 3), зернистість і напрямок течії (вверх, вниз).

Температури: також як і дані про робоче середовище, вирішальним чином впливають на склад шарів і матеріалів. Точні дані щодо робочої температури, температури навколишнього середовища, температури на поверхні компенсатора, температури в місцях його кріплення до металевих частин, імовірні аварійні температури дозволять розробити проект компенсатора, «зшитий за міркою» без зайвого неефективного запасу.

Тиски: подібно температурним даним, необходні також максимально точні дані щодо величин тиску: надлишковий тиск, розріження (нормальне, максимальне), коливання тиску, одиничні удари тиску, значення випробувального тиску.

Деформації: визначення видів деформацій - вісьові, зсувні, кутові, їх поєднання, частоти. Все це впливає на конструктивні розміри компенсатора, а також на потребуємі монтажні розміри.

Швидкості робочої середи: впливають не тільки на склад шарів і материалів самого компенсатора, але і на конструкцію та матеріали металевих частин. В любому випадку при швидкостях вище 10м/сек рекомендуємо застосовувати направляюче крило, внутрішню захисну трубу для захисту м’яких частей компенсатора, котрі знизять втрати тиску та будуть перешкоджати виникненню небажаних завихрень.